9902171-1

واحد دوم بخش گازی نیروگاه خرم آباد وارد مدار شد

واحد دوم بخش گازی نیروگاه خرم آباد وارد مدار شد

واحد دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد به ظرفیت ۱۶۲مگاوات به شبکه سراسری متصل شد.

امیر دودابی نژاد، مجری طرح های نیروگاهی خصوصی این شرکت، ضمن بیان این خبر افزود: با تکمیل بخش گاز این نیروگاه ظرفیت کل تولید برق هم اکنون به میزان ۳۲۴ مگاوات رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی این نیروگاه در زمستان سال جاری، ظرفیت کل تولید برق این نیروگاه به ۴۸۴ مگاوات خواهد رسید.

دودابی نژاد اظهار داشت: برای ساخت بخش گاز نیروگاه ۱۴۰ میلیون یورو هزینه شده است و  هزینه بخش بخار نیز ۱۷۲ میلیون یورو برآورد می شود که حدود  ۳۸ درصد آن توسط سرمایه گذار و ۶۲ درصد مابقی آن از طریق وام از حساب ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی تأمین شده است.

وی افزود: این پروژه تا اسفند ماه ۱۳۹۸ بالغ بر ۵۶٫۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و سرمایه گذاری آن با مشارکت صبا (وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی)، سنا و فراب با عاملیت بانک ملی ایران انجام گرفته است.

مجری طرحهای نیروگاهی خصوصی شرکت برق حرارتی خاطرنشان کرد: احداث این نیروگاه که به دلیل رفع مشکلات مربوط به افت ولتاژ در منطقه لرستان، استفاده بهینه از سوخت ، حفظ محیط زیست و ایجاد اشتغال در منطقه صورت گرفته و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دودابی نژاد تصریح کرد: این نیروگاه توسط شرکت مولد نیروی خرم آباد در زمینی به مساحت ۹۶ هکتار در  در جنوب شرقی شهر خرم آباد در دو فاز به ظرفیت کل ۹۶۸ مگاوات دردست اجراست.

وی خاطرنشان کرد: سوخت اصلی این نیروگاه گاز و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است و  در صورت قطع گاز،‌ ظرفیت مخازن سوخت پشتیبان می تواند پاسخگوی نیاز نیروگاه به مدت ۳۵۰ ساعت باشد.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت برق حرارتی

 

 

 

 

مطالب اخیر