14000822

واحد بخار نیروگاه خر‌م‌آباد سال آینده وارد مدار می‌شود/ جبران افت ولتاژ برق در منطقه لرستان

 

 

واحد بخار نیروگاه خر‌م‌آباد سال آینده وارد مدار می‌شود/ جبران افت ولتاژ برق در منطقه لرستان

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی نیروگاه سیکل‌ترکیبی خرم‌آباد در راستای تامین نیاز برق کشور سال آینده وارد مدار می‌شود.

محسن طرزطلب در جریان بازدید از نیروگاه سیکل‌ترکیبی ۴۸۴ مگاواتی خرم‌آباد با اعلام این خبر افزود: در راستای توسعه تولید برق در غرب کشور و پاسخگویی به رشد انرژی در منطقه لرستان، احداث بلوک نخست این نیروگاه با برخورداری از دو واحد ۱۶۲ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی با راندمان کل ۴۹ درصد در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه این نیروگاه جهت رفع مشکلات مربوط به افت ولتاژ برق منطقه لرستان در حال ساخت است، ادامه داد: اجرای این پروژه با هدف استفاده بهینه از سوخت، جلوگیری از هدررفت ثروت ملی، حفظ محیط‌زیست و ایجاد اشتغال در منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

طرزطلب پیشرفت کلی ساخت نیروگاه را حدود ۷۵ درصد برشمرد و افزود: واحدهای گازی نیروگاه طی دو سال گذشته وارد مدار شده و واحد بخار آن نیز هم اکنون با پیشرفت ۶۰ درصدی در حال اجراست که با تلاش تمامی عوامل اجرایی پروژه درصددیم تا این واحد نیز سال آینده وارد مدار شده و به کمک شبکه سراسری برق کشور بیاید.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی هزینه ساخت این نیروگاه را ۳۵۳ میلیون یورو اعلام کرد و افزود: میزان آورده سرمایه‌گذار برای این پروژه بیش از  ۱۱۸ میلیون یورو بوده که با مشارکت شرکت‌های صنایع برق و انرژی صبا، سنا، فراب و عاملیت بانک ملی ایران تامین شده است.

نیروگاه سیکل‌ترکیبی خرم‌آباد در زمینی به مساحت ۹۶ هکتار در جنوب‌شرقی شهر خرم‌آباد واقع شده و پیمانکار این پروژه شرکت مپنا و مشاور آن شرکت مشانیر است.

 

منبع: پایگاه خبری برق حرارتی

مطالب اخیر