990624

نصب نزدیک به ۵ هزار کنتور هوشمند فهام

نصب نزدیک به ۵ هزار کنتور هوشمند فهام

عادل کاظمی به تشریح وضعیت نصب کنتورهای هوشمند فهام در حوزه برق تبریز پرداخت و گفت: تا نیمه شهریورماه ۹۹، تعداد ۴۹۱۲ کنتور فهام از نوع سیستم MDM در حوزه ی برق تبریز نصب شد.

مدیرعامل توزیع برق تبریز با بیان اینکه حدود ۹ هزار مشترک دیماندی در حوزه ی شرکت وجود دارد، افزود: طی سه سال گذشته موفق شدیم بیش از ۴هزار و ۶۰۰ مشترک دیماندی را به کنتور فهام مجهز کنیم و از طریق کنتورهای فهام و سیمکارت های متصل به آنها اطلاعات مصرفی مشترکان هر ۱۵ دقیقه و به طور برخط رصد و کنترل می شود و امیدواریم تا پایان سال تمامی مشترکان دیماندی را به کنتور هوشمند مجهز کنیم.

وی با اشاره به اینکه کنتورهای فهام، کنتورهای هوشمند هستند و برنامه ی تعویض کنتورهای مشترکان با کنتور فهام در راستای هوشمندسازی لوازم اندازه گیری انجام می شود، تصریح کرد: تعداد ۴۶۳۰ دستگاه معادل ۹۴٫۳ درصد از کل کنتورهای فهام منصوبه برخط هستند و اطلاعات را به طور مستمر دریافت و ارسال می کنند.

کاظمی همچنین تعداد ۴۴۴۱ دستگاه از کنتورهای فهام منصوبه را دارای قابلیت قرائت برخط دانست و افزود: منظور از قرائت برخط، قابلیتی است که در طول یک روز (حداکثر ۲۴ ساعت گذشته) امکان صدور صورتحساب از طریق MDM را دارا باشد که ۹۰ درصد کنتورهای منصوبه دارای چنین ویژگی ای هستند.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز پایش کنتورهای فهام در خرداد ماه سال جاری یادآور شد: در این مرکز، اطلاعاتی چون جریان، ولتاژ و ضریب بار به صورت سوابق ذخیره و رصد می شود و این مرکز قادر است در صورت لزوم دستور قطع و وصل و تنظیمات کنتور را از راه دور انجام دهد.

به گفته مدیرعامل توزیع برق تبریز، از مهمترین دستاوردهای این مرکز پایش، طرح های پاسخگویی بار طی ایام پیک سال است و می توان به طور برخط، میزان مصرف مشتریان سنگین و پرمصرف را رصد کرده و اطلاعات دقیق و لحظه ای از آنها بدست آورد.

 

منبع: پایگاه خبری توانیر

مطالب اخیر