990423

ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر به ۸۲۵ مگاوات رسید

ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر به ۸۲۵ مگاوات رسید

مجموع ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر کشور تا پایان خرداد امسال به ۸۲۵ مگاوات رسیده و ۸۲۱ مگاوات ظرفیت جدید نیز درحال احداث است.

 میزان برق تولید شده از منابع تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق تا پایان خردادماه امسال براساس تازه‌ترین گزارش سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران به ۴ میلیارد و ۸۷۶ میلیون کیلووات ساعت رسیده‌است. استفاده از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور تا پایان خرداد صرفه‌جویی یک هزار و ۷۶ میلیون لیتری در مصرف آب به همراه داشته است.

انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق توانسته‌اند تا پایان خردادماه امسال ۴۵۵ میلیون کیلووات ساعت کاهش تلفات در شبکه برق به همراه داشته باشند. میزان صرفه‌جویی در مصرف سوخت فسیلی با کمک بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق تا آخر خردادماه به یک هزار و ۳۸۵ معادل میلیون مترمکعب گاز طبیعی رسید. استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر تا پایان خردادماه امسال از انتشار ۳ هزار و ۳۱۶ هزارتن گاز گلخانه‌ای در کشور جلوگیری کرده است. آخرین آمار منتشر شده از سوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران نشان می‌دهد تا پایان خرداد امسال سهم انرژی‌های خورشیدی در تولید برق کشورمان با ۶۳ نیروگاه ۴۴ درصد، انرژی بادی با ۲۰ نیروگاه سهمی ۳۴ درصدی، نیروگاه‌های برق‌آبی سهمی ۱۲ درصدی، تولید برق از بازیافت حرارتی توربین‌های انبساطی ۲ درصد و زیست توده یک درصد است. انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق تا پایان خردادماه امسال موفق به جذب سرمایه‌گذاری غیردولتی به میزان ۱۴۳۰۸۰ میلیارد ریال شده‌اند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

مطالب اخیر