140003051

طلب هزار و ۴۳۰ میلیارد تومانی صنعت برق از هدفمندی یارانه‌ها

طلب هزار و ۴۳۰ میلیارد تومانی صنعت برق از هدفمندی یارانه‌ها

مدیر عامل توانیر از طلب یک هزار و ۴۳۰ میلیارد تومانی سازمان هدفمندی یارانه‌ها به صنعت برق خبر داد.

محمدحسن متولی زاده در خصوص آخرین وضعیت بدهی نیروگاه‌های مقیاس کوچک گفت: متاسفانه ما مشکلی در صنعت برق داریم که فراتر از تمامی توانمندی‌ها و فعالیت‌های بخش خصوصی است و یک ناتوانی اقتصادی است.

او ادامه داد: در سال گذشته مشکل ما این بود که منابع در اختیار صنعت برق نبود و در حال حاضر یک هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان از منابع صنعت برق که جامانده از مردم دریافت شده و به صندوق هدفمندی واریز شده، اما متاسفانه برنگشته است.

متولی زاده بیان کرد: متاسفانه یکی از عواملی که نتوانسته‌ایم به تعهداتمان عمل کنیم این است که مبلغ یک هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان به صنعت برق واریز نشده و نتوانسته‌ایم آن را به نیروگاه‌های مقیاس کوچک پرداخت کنیم.

مدیر عامل توانیر افزود: در سال ۱۴۰۰ تا به امروز دو پرداختی انجام شده و، چون منابع ما به طور تدریجی اعمال می‌شوند و ما پرداخت می‌کنیم و تا امروز متاسفانه این مشکل برای این نیروگاه‌ها به وجود آمده است.

متولی زاده گفت: تنها دلیل تاخیر در پرداخت بدهی نیروگاه‌های مقیاس کوچک عدم وجود منابع مالی بوده است که امیدواریم پرداخت شود.

او گفت: بر اساس قانون بودجه باید پولی که بابت فروش برق از مشترکان وصول می‌شود پس از گردش سازمان هدفمندی بلافاصله برای پرداخت‌های مورد نیاز در اختیار صنعت برق قرار گیرد.

متولی زاده در پایان تصریح کرد: اواخر اسفند سال گذشته بخش زیادی از مطالبات پرداخت شد و همچنین در ۵ فروردین امسال هم نسبت به پرداخت بدهی این دست از افراد اقدام شد، ولی در مجموع تا روز‌های آخر ماه فروردین کل مطالبات این دست از کارکنان صنعت برق پرداخت شده است.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی برق نیوز

مطالب اخیر