140202011

راه‌اندازی ۲۵۰۰ مگاوات واحدهای نیروگاهی در سال ۱۴۰۲/ عرضه اولیه سهام شرکت مدیریت نیروگاهی ایرانیان مپنا

راه‌اندازی ۲۵۰۰ مگاوات واحدهای نیروگاهی در سال ۱۴۰۲/ عرضه اولیه سهام شرکت مدیریت نیروگاهی ایرانیان مپنا

همایش نوروزی شرکت گروه مپنا با حضور مدیرعامل گروه و کارکنان مپنا با مرور مهم‌ترین دستاوردهای سال گذشته، تبیین بازنگری استراتژی‌ها و نیز رویکردها و راهبردهای سال پیش رو برگزار شد.

مدیرعامل گروه مپنا در این گردهم‌آیی گفت: ما در سال گذشته در حوزه نیروگاهی، نزدیک به ۲هزار و ۵۰۰ مگاوات راه‌اندازی واحدهای نیروگاهی در داخل و خارج ایران داشتیم و به ترتیب ۱۵۰۰ و ۱۷۰۰ مگاوات PAC و FAC واحدهای نیروگاهی را نیز انجام داده‌ایم.

وی استفاده از محصولات نیروگاهی ساخت گروه برای اولین بار در نیروگاه المهدی، وصول بخشی از مطالبات گروه مپنا، عقد قراردادهایی مناسب در حوزه‌های مختلف کسب و کار مانند قرارداد بزرگترین پروژه تجدیدپذیر کشور با فولاد مبارکه یا قرارداد لوکوموتیو باری MAP30 با گروه صنعتی چادرملو، همچنین مذاکره با شرکت‌های بزرگی مثل گل‌گهر و فولاد مبارکه در راستای همکاری مشترک را از جمله دستاوردهای سال ۱۴۰۲ گروه مپنا در حوزه برق عنوان کرد.

اولیاء در خصوص فعالیت‌های گروه مپنا در حوزه نفت و گاز خاطرنشان کرد: در سال گذشته در زمینه کسب و کار نفت و گاز، پروژه‌ها و قراردادهای جدیدی مثل آزادگان و طرح فشارافزایی میادین پارس جنوبی یا قرارداد بسیار مهم شوریجه (که دچار مشکلاتی در زمینه تامین سرمایه بود) را داشتیم و توانستیم با تلاش بسیار، موانع آن را رفع کنیم. این‌ها تنها چند مورد از اتفاقات خوبی بود که در زمینه نفت و گاز می‌توان به آن اشاره کرد.

وی مجموعه این پروژه‌ها و محصولات جدید را موجب پیشبرد تولید دانش‌بنیان و تاثیرگذاری بالای مپنا در توسعه و رشد کشور دانست. وی با اشاره به ۱۸ پروژه در حوزه آب گفت: پروژه‌های مهمی مثل آب شیرین‌کن‌های لیان و بوشهر در پایان سال گذشته به ظرفیت نامی خود رسیدند.

مدیرعامل گروه همچنین با اشاره به عرضه اولیه سهام شرکت مدیریت نیروگاهی ایرانیان مپنا طی ماه‌های آتی، اخذ مجوز تاسیس هلدینگ خدمات مالی – تجاری مپنا، اتخاذ روش‌های جدید وصول مطالبات، تامین مالی پروژه‌ها از طریق انتشار اوراق صکوک ریالی و ارزی، تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی مپنا و تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک را از جمله نقاط تمرکز مپنا در حوزه‌های مالی و تجاری در سال ۱۴۰۳ دانست.

اولیاء با تاکید بر ورود به توسعه تولید محصولات جدید در حوزه حمل و نقل و برقی‌سازی، تحقق قرارداد بزرگ با شهرداری تهران در حوزه توسعه زیرساخت شارژ خودرو برقی و فروش شارژرهای پرتابل و دیواری در حوزه B2C و فروش شارژر به خودروسازان را از جمله مواردی عنوان کرد که در زمینه حمل و نقل ریلی و برقی لازم است در سال جاری بر آنها تمرکز صورت گیرد.

دکتر محمد اولیاء در پایان سخنان خود، به تبیین بازارهای جدید تجاری از جمله کشور ازبکستان که به لحاظ انواع فناوری‌ها مپنا را در حیطه توجهات خود قرار داده پرداخت.

 

منبع: روابط عمومی گروه مپنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب اخیر