140302291

توسعه همکاری‌های مشترک گروه مپنا و گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس/ مشارکت در طرح‌های توسعه‌ای پایین‌دستی

 

تفاهم‌نامه‌ای با هدف‌ توسعه همکاری‌های مشترک میان گروه مپنا و گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس منعقد شد. محمد اولیاء، مدیرعامل گروه مپنا و عبدالعلی علی عسگری، مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس برای همکاری در خصوص «سرمایه‌گذاری مشترک در میادین نفت و گاز» و «مشارکت در طرح‌های توسعه‌ای پایین‌دستی» تفاهمنامه‌ای را امضا کردند. این تفاهم‌نامه ۲۴ ماهه و قابل ‌تمدید است.

گروه مپنا با بهره‌گیری از نیروی متخصص ایرانی در گستره وسیعی از خدمات مهندسی در صنعت نفت و گاز توانمند است. برخی از توانمندی‌های خدماتی مپنا در حوزه نفت و گاز شامل مدیریت پروژه، تامین مالی پروژه و سرمایه‌گذاری، مطالعات امکان‌سنجی، مهندسی نفت، مدیریت مهندسی، تامین و ساخت تجهیزات، سرویس‌های فنی حفاری و پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی است.

حضور گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در بالادست به‌منظور تأمین پایدار خوراک و توسعه پایین‌دست به‌منظور ارزآوری و ایجاد ارزش‌افزوده و جلوگیری از خام‌فروشی از استراتژی‌های اصلی بزرگ‌ترین هلدینگ پتروشیمی کشور به شمار می‌رود.

گفتنی است گروه مپنا سه تفاهم‌نامه با محور حفاری دکل‌های خشکی و دریایی، واحد سریع‌الاحداث فرآورشی میدان نفتی قلعه نار، کبود و بالارود و مشارکت در طرح‌های توسعه میادین نفت و گاز منعقد کرده است. تفاهم‌نامه توسعه میادین نفتی بند کرخه، دانان، دهلران و میدان گازی فروز B با شرکت ملی نفت ایران از دیگر رویدادهای مهم برای گروه مپنا می‌باشد.

همچنین تفاهم‌نامه دیگری مبنی بر همکاری بین شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا و شرکت مهندسی و توسعه پتروسازه مبین نیز اخیراً امضا شده است. بر اساس این قرارداد، طراحی، خرید مواد اولیه، ساخت، اجرا، نصب، تست، پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی سه عدد پکیج HP STEAM BOILER با ظرفیت ۸۰ تن در ساعت به همراه تجهیزات مربوطه توسط مپنا انجام می‌شود.

 

منبع: روابط عمومی گروه مپنا

مطالب اخیر