140205212

توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در اولویت اتاق ایران است

توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در اولویت اتاق ایران است

پیام باقری، نایب‌رئیس اتاق ایران گفت: انرژی‌های تجدیدپذیر به منزله لوکوموتیو توسعه اقتصادی است که می‌تواند ناترازی بخش برق را برطرف کند؛ ازاین‌رو توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در اولویت برنامه‌های اتاق ایران قرار گرفته است.

پیام باقری نایب رئیس اتاق ایران در دومین همایش توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در صنایع کشور  که توسط انجمن سازندگان و تامین کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر (انجمن ساتکا) برگزار شد، گفت: ایران از ظرفیت‌های بسیار خوبی در بخش انرژی برخوردار است، کشور ما باتوجه به طرفیت‌های کم‌نظیر خود جزو ۱۰ کشور برتر در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر محسوب می‌شود.

وی افزود: سطح تابش مناسب خورشید و وجود دالان‌های بادی  از جمله این ظرفیت‌های کم نظیر کشور برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر است. علاوه بر این مزیت‌ها، اهمیت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر به پاک بودن این نوع انرژی است که باید برای توسعه هرچه بیشتر آن تلاش کرد.

رئیس هیات‌مدیره سندیکای صنعت برق ایران، با بیان اینکه امروزه با شرایط ناترازی در بخش برق و گاز و آسیب‌های ناشی از آن مواجه هستیم ادامه داد: توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر راه‌کاری برای غلبه بر این مشکلات است. اگر پیش‌تر به فکر توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور بودیم اکنون ناترازی برق به حداقل ممکن رسیده بود.

باقری گفت: سبد برق کشور با توسعه نامتوازن روبرو است و عمده تلاش‌ها بر توسعه نیروگاه‌های حرارتی است درحالی‌که ناترازی گاز در این بخش مانع خواهد بود. بنابراین توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر باید به جد دنبال شود تا مشکلات برقی کاهش یابد.

 

منبع: سندیکای صنعت برق ایران

 

 

مطالب اخیر