981127

تحویل دائم پروژه توسعه برق و بخار دماوند

تحویل دائم پروژه توسعه برق و بخار دماوند

پروژه توسعه برق و بخار دماوند، در بهمن ماه ۱۳۹۸ تحویل دائم شد.

با تلاش همکاران گروه مپنا در شرکت احداث و توسعه پروژه‎های ویژه مپنا (توسعه ۳)، محدوده کاری پروژه برق و بخار دماوند شامل واحدهای گازی، بویلرهای اصلی و کمکی، پست ۲۳۰ کیلوولت، کلیه مشترکات و ساختمان‌ها با کارفرما تحویل دائم شد.

نیروگاه برق و بخار دماوند در فاز دوم مجتمع‎های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس – عسلویه  مستقر است. اجرای پروژه نیروگاه برق و بخار دماوند شامل طراحی، ساخت، تأمین تجهیزات، حمل به سایت، کار ساختمانی، نصب، تست و راه‌اندازی ۲ واحد توربو ژنراتور (هر واحد گازی به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات در شرایط ایزو به همراه دو دستگاه ترانسفورماتور اصلی به ظرفیت ۲۰۰  MVA) و دو واحد بویلر HRSG  (هر کدام به ظرفیت ۳۳۰ تن در ساعت) و یک واحد بویلر کمکی به ظرفیت ۱۲۰ تن و پست برق GIS 230 کیلوولت و ملحقات مربوطه اجرا و تحویل دائم شده است.

اجرای پروژه نیروگاه برق و بخار دماوند تاکنون در دو فاز به شرکت احداث و توسعه پروژه‌های ویژه مپنا به نمایندگی از گروه مپنا ابلاغ شده است. فاز نخست شامل طراحی، ساخت، تامین تجهیزات، حمل به سایت، کار ساختمانی، نصب، تست و راه‌اندازی ۲ واحد توربو ژنراتور و دو واحد بویلر HRSG و یک واحد بویلر کمکی و پست برق و ملحقات مربوطه اجرا و تحویل دائم (تنها بویلر بازیافت واحد دوم و پست GIS  در مرحله دوران تحویل موقت است) شده است.

فاز دوم نیز در قالب ابلاغ الحاقیه‌هایی توسط کارفرمای پروژه، (شرکت پتروشیمی دماوند)، با عنوان طرح توسعه برق و بخار دماوند به شرکت احداث و توسعه پروژه‌های ویژه مپنا به نمایندگی از گروه مپنا واگذار شد، محدوده کلی پروژه فاز ۲ شامل طراحی، ساخت، تامین تجهیزات، حمل به کارگاه، انجام فعالیت‌های ساختمانی، نصب، تست و راه‌اندازی ۲ واحد توربو ژنراتور (واحدهای ۳ و ۴) هر یک به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات در شرایط ایزو، به همراه تجهیزات جانبی بود که با تلاش همکاران گروه مپنا تحویل دائم شد.

 

منبع: اخبار گروه مپنا

 

مطالب اخیر