9708211

ایران ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر را ۳۰۰۰ مگاوات افزایش می‌دهد

ایران ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر را ۳۰۰۰ مگاوات افزایش می‌دهد/ سفر هیأت اقتصادی آلمان، نقطه عطف توسعه همکاری‌ها با ایران

وزیر نیرو در نشست با هیئت آلمانی گفت: دولت ایران مصمم است تا سال ۲۰۲۱ میلادی حدود ۳۰۰۰ مگاوات به ظرفیت تجدیدپذیرها در کشور اضافه کند.

رضا اردکانیان به عنوان مسئول ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری فدرال آلمان و جمهوری اسلامی ایران با زیگمار گابریل، وزیر پیشین امور خارجه آلمان و هیأت اقتصادی همراه وی متشکل از سفیر آلمان و مدیران عامل و نمایندگان برخی شرکت‌های کوچک و متوسط آلمانی دیدار کرد.

رضا اردکانیان در این نشست اظهار کرد: این دیدار در شرایط حاضر، از یک سو پیام مثبتی از سوی آلمان به حفظ ظرفیت‌های همکاری اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران قلمداد می شود و از سوی دیگر نقطه روشنی برای همکاری در حوزه برق و انرژی به‌ویژه انرژی‌های تجدیدپذیر و بخش آب و برق محسوب می‌شود.

اردکانیان تصریح کرد: وزارت نیرو و دولت به طور جدی در صدد رفع برخی مشکلات پیش آمده می باشد و ما امیدوار هستیم که همکاری ها در زمینه های مختلف با جدیت دنبال شود.

زیگمار گابریل، وزیر خارجه سابق آلمان نیز با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم در ارتباط با ایران گفت: روابط موجود اقتصادی کنونی، مطابق میل آلمان نیست. وی افزود: امیدواریم این سفر نقطه عطفی برای پیشرفت و توسعه بیشتر روابط اقتصادی کشورهای ایران و آلمان باشد.

وزیر خارجه سابق آلمان با بیان اینکه به‌رغم سختی‌های موجود در شرایط فعلی، علاقه زیادی برای همکاری بین ایران و آلمان وجود دارد، اطمینان خاطر داد تا موضوع برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آلمان را با فوریت مورد پیگیری قرار دهد.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)

مطالب اخیر