990517

افتتاح پروژه‌های توزیع برق چهارمحال و بختیاری

افتتاح پروژه‌های توزیع برق چهارمحال و بختیاری

طرح‌های توزیع برق استان چهارمحال و بختیاری، همزمان با سفر معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت توانیر به این استان افتتاح شد.

مجید فرهزاد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری در آیین افتتاح این طرح‌ها اظهار داشت: برای بهره‌برداری از ۱۳ طرح برق‌رسانی به استان ۲۹۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

 

وی در ادامه سخنان خود گفت: برق‌رسانی به پنج روستا، بهینه‌سازی شبکه و تبدیل سیم به کابل خود نگهدار، توسعه شبکه فشار متوسط و افزایش نقاط مانور، افزایش ظرفیت پست‌های توزیع، توسعه شبکه فشار ضعیف و تامین برق متقاضیان، توسعه شبکه روشنایی شهری وروستایی، نصب کنتور‌های هوشمند در جهت ارتباط دوسویه و احداث نیروگاه مقیاس کوچک گازی از جمله این طرح‌ها است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: توسعه پست ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلوولت لردگان، خط چهار مداره ۱۳۲ کیلوولت لردگان – فلارد و خط دومداره ۱۳۲ کیلوولت فلارد – پتروشیمی اوره لردگان به ارزش ۲۴۰ میلیارد تومان نیز در شهرستان لردگان به بهره‌برداری رسید.

گفتنی است، استان چهارمحال و بختیاری ۳۸۰ هزار مشترک برق دارد که از این تعداد ۸۳ درصد در بخش خانگی، ۳ درصد در بخش عمومی، ۲ درصد در بخش کشاورزی، ۱۰ درصد در بخش تجاری و ۷۵ صدم درصد در بخش صنعتی است.

 

منبع: پایگاه خبری برق نیوز

 

 

مطالب اخیر