9710261

افتتاح واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان

افتتاح واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان

بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات با پیمانکاری گروه مپنا، همزمان با سفر معاون اول رییس جمهور و وزیر نیرو به این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در مراسم بهره‌برداری از این پروژه، گفت: نیروگاه سیکل‌ترکیبی کاشان شامل دو واحد گازی زیمنس V94.2.5 با ظرفیت ۳۲۴ مگاوات است که در سال ۸۸ توسط سازمان توسعه برق ایران با پیمانکاری شرکت مپنا در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار احداث و در اختیار شرکت ساخت و بهره‌برداری قرار گرفت. شرکت مهندسین مشاور قدس نیرو نیز به عنوان مشاور کارفرما در ساخت این نیروگاه همکاری داشته است.

وی یادآور شد: پس از انعقاد قرارداد بیع متقابل با شرکت تولید نیروی برق حرارتی، عملیات احداث یک واحد بخش بخار (به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات) و پست ۲۳۰ کیلوولت در سال ۱۳۹۴ آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی تصریح کرد: مبلغ کل قرارداد این پروژه ۱۲۸.۵ میلیون یورو است که ۳۸.۵ میلیون یورو سهم آورده سرمایه‌گذار و ۹۰ میلیون یورو از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی است.

طرزطلب خاطرنشان کرد: سوخت اصلی نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان گاز طبیعی و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است که در دو مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی ذخیره شده تا در مواقع ضروری و قطع گاز نیروگاه تا ۴۵ روز سوخت نیروگاه را تامین کند.

وی در پایان گفت: این چهارمین پروژه نیروگاهی شرکت برق حرارتی بعد از نیروگاه‌های ماکو، بهبهان، زاهدان و هرمز جهت عبور از پیک برق ۱۳۹۸ است.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی برق نیوز

مطالب اخیر