970821

افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان

افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان

مجری طرح‌های خصوصی شرکت تولید برق حرارتی از افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر نیرو در خوزستان خبر داد.

مهدی خبازپیشه، مجری طرح‌های نیروگاهی بخش خصوصی شرکت برق حرارتی گفت:‌ در حال حاضر بیشتر پروژه‌ها با سرمایه داخلی تامین می‌شوند به این ترتیب که سرمایه‌گذار بین ۲۰ تا ۳۰ درصد منابع را از محل آورده خود تامین می‌کند.

وی اظهار داشت: بخش گاز نیروگاه بهبهان توسط بخش خصوصی در دو واحد گازی ۱۶۰ مگاواتی از پیش افتتاح شده است که راندمان این نیروگاه ۴۹ درصد است.

خباز پیشه تصربح کرد: پروژه بهبهان حاصل همکاری مشترک شرکت‌های غدیر و مپنا است.

خبازپیشه درباره روند اجرای پروژه‌های بخش خصوصی اظهار داشت: سالانه هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی از سوی بخش خصوصی اجرا شده که از سال ۸۴ تاکنون رقم آن به حدود ۱۳ هزار مگاوات بالغ شده است.

وی درباره روند اجرای پروژه‌های بخش خصوصی برق تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر پروژه‌ها با سرمایه داخلی تامین می‌شوند به این ترتیب که سرمایه‌گذار ۳۰ درصد منابع را تامین می‌کند و مابقی نیز از طریق صندوق توسعه ملی تامین می‌شود.

در ادامه این نشست احمدرضا ثابتی، مجری پروژه نیروگاه بهبهان گفت: راندمان این نیروگاه‌  نسبت به نیروگاه های موجود ساخت شرکت مپنا،‌ ارتقا یافته‌تر است.

وی به جزئیات قرارداد پروژه نیز اشاره و اظهار داشت: ۶۵ درصد پروژه بهبهان توسط شرکت سرمایه‌گذاری غدیر و مابقی از سوی مپنا اجرا شد.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)

مطالب اخیر