99021004

احداث اولین نیروگاه ملی با راندمان ۶۰ درصد/ راندمان نیروگاه‌های حرارتی به ۳۹ درصد می‌رسد

احداث اولین نیروگاه ملی با راندمان ۶۰ درصد/ راندمان نیروگاه‌های حرارتی به ۳۹ درصد می‌رسد

مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی با اشاره به اینکه امسال ۳۰۴۴ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار خواهد شد، گفت: عملیات اجرایی ساخت نخستین نیروگاه ملی با راندمان ۶۰ درصد امسال آغاز می‌شود.

محسن طرزطلب با تاکید بر اینکه بیش از ۹۲ هزار مگاوات تعمیرات نیروگاهی تا پیک تابستان امسال صورت خواهد گرفت، ادامه داد: تاکنون حدود ۸۰ درصد برنامه این بخش انجام شده است و تا قبل از شروع پیک مصرف برق تمامی برنامه تعمیرات در واحد‌های گازی، بخاری و سیکل‌ترکیبی بخش‌های خصوصی و دولتی به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه راندمان نیروگاه‌های حرارتی تا پایان امسال به ۳۹ درصد افزایش خواهد یافت، گفت: در سال جاری ۹ واحد بخار به ظرفیت یک هزار و ۴۵۴ مگاوات وارد مدار تولید می‌شود.

وی تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در سال ۹۹ بخش گاز و بخار سه واحد جدید کلاس F نیز با راندمان ۵۸ درصد تکمیل خواهد شد که این اقدام کمک مهمی به افزایش راندمان نیروگاهی کل کشور خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی افزود: همچنین ۱۸۹ مگاوات هم برنامه رفع محدودیت تولید و ارتقای واحد‌های نیروگاهی تا پیش از فرارسیدن پیک تابستان ۹۹ در دستور کار قرار گرفته است.

طرزطلب خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های مهم شرکت در سال ۹۹، آغاز عملیات اجرایی احداث نخستین نیروگاه ملی با راندمان ۶۰ درصد است که این برنامه با سرمایه‌گذاری شرکت تولید نیروی برق حرارتی و توسط گروه مپنا در حال پیگیری است تا با تامین ساختار و منابع مالی مورد نیاز این طرح در یکی از نیروگاه‌های کشور اجرایی شود.

وی در پایان تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته نیروگاه زمین گرمایی مشکین‌شهر نیز تا پیش از پایان سال ۹۹ به اتمام رسیده و به شبکه سراسری متصل خواهد شد.

 

منبع: گزارش برق نیوز

 

مطالب اخیر