140302294

ابلاغ ماده ۱۰ قانون مانع زدایی از توسعه صنعت برق

 

آیین نامه‌های قانون مانع زدایی از صنعت برق به صورت کامل به تصویب رسید و ابلاغ شد و تنها ماده ۱۰ بود که آیین نامه آن نهایی نشده بود که در اردیبهشت ۱۴۰۳ هیأت وزیران به پیشنهاد وزارت نیرو  ماده ۱۰ قانون مانع زدایی از توسعه صنعت برق را تصویب کرد.

 

بر اساس ماده ۱۰ قانون مانع زدایی از توسعه صنعت برق، وزارت نیرو مکلف است با همکاری وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور برنامه حذف تدریجی قیمتگذاری انرژی در طول زنجیره تولید، انتقال و توزیع برق و انتقال تمام یارانه‌ها به انتهای زنجیره قبل از عرضه به مصرف‌کننده نهائی را ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون تهیه کند و به تصویب هیأت وزیران برساند. صددرصد (۱۰۰%) منابع حاصل در قالب لوایح بودجه سنواتی ابتدا برای تسویه یارانه در پایان زنجیره و سپس برای حمایت از طرح های بهره‌وری انرژی در صنعت برق هزینه خواهدشد.

در ماده ۲ این مصوبه آمده: وزارت نیرو موظف است با همکاری سازمان برنامه و بودجه  تا پایان شهریورماه هر سال نسبت به پیش بینی کل نیاز مصرف برق سال آتی کشور اقدام نماید. سازمان برنامه و بودجه نیز مکلف است سوخت مصرفی نیروگاه در سال آتی را به تفکیک برای کلیه سوختهای سبد سوخت نیروگاهی به وزارت نفت به منظور تخصیص گواهی ابلاغ نماید.

 

متن کامل مصوبه را اینجا بخوانید.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

مطالب اخیر