980920

ابلاغ لایحه بودجه ۹۹ شرکت‌های تولید برق حرارتی / نصب کنتور هوشمند با اولویت پرمصرفان در سال ۹۹

ابلاغ لایحه بودجه ۹۹ شرکت‌های تولید برق حرارتی / نصب کنتور هوشمند با اولویت پرمصرفان در سال ۹۹

طبق لایحه بودجه ۹۹، شرکت های توانیر و ملی گاز ایران موظفند از طریق اپراتورهای تلفن همراه، نسبت به شناسایی، ارتباط فعال و وصول مطالبات با مشترکین با نصب کنتورهای هوشمند با اولویت مشترکین عمده یا پرمصرف اقدام کنند.

سازمان برنامه و بودجه لایحه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی بودجه سال ۱۳۹۹ را منتشر کرد. در راستای تبصره ۱۵ لایحه بودجه ۹۹، شرکت‌های تولید نیروی برق حرارتی دولتی و شرکت‌های برق منطقه‌ای مکلفند منابع تعیین شده در بودجه مصوب سالانه خود را پس از گردش خزانه به ترتیب به شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی و شرکت توانیر بابت رد دیون و یا سرمایه گذاری احداث در توسعه نیروگاه حرارتی و توسعه شبکه انتقال کشور پرداخت کنند.

 طبق لایحه بودجه ۹۹، شرکت‌های توانیر و ملی گاز ایران موظفند از طریق اپراتور‌های تلفن همراه، نسبت به شناسایی، ارتباط فعال و وصول مطالبات با مشترکین با نصب کنتور‌های هوشمند با اولویت مشترکین عمده یا پرمصرف اقدام کنند.

 

ب- شرکت‌های تولید و توسعه انرژی اتمی ایران مکلف است منابع تعیین شده در بودجه مصوب سالانه خود را به شرکت بهره برداری نیرو‌های اتمی بوشهر بابت هزینه‌های بهره برداری پرداخت کند.

 

د- به منظور اصلاح الگوی مصرف برق و گاز، شرکت‌های توانیر و ملی گاز ایران موظفند از طریق اپراتور‌های تلفن همراه، نسبت به شناسایی، ارتباط فعال و وصول مطالبات با مشترکین با نصب کنتور‌های هوشمند با اولویت مشترکین عمده یا پرمصرف اقدام وهزینه مربوط را به صورت اقساطی از مشترکان دریافت کند.

 

ه- تعرفه سوخت نیروگاه‌های خودتأمین که بنا به اعلام وزارت نیرو اقدام به تحویل تمام یا بخشی از برق تولیدی خود به شبکه سراسری می‌کنند. به میزان سوخت مصرفی برای برق تحویل شده به شبکه، معادل تعرفه سوخت نیروگاهی بر اساس متوسط بازدهی نیروگاه‌های حرارتی سال ۹۷ خواهد بود.

 

و- به منظور فرهنگ سازی و مدیریت مصرف آب، شرکت‌های تابعه و وابسته به وزارت نیرو مکلفند تعرفه بهای آب مصرفی کلیه دستگاه‌های اجرایی مندرج در ماده ۲۹ قانون برامه ششم توسعه را معادل قیمت تمام شده دریافت کنند. مدارس، کتابخانه‌های عمومی و بیمارستان‌های دولتی در صورت مصرف بالاتر از الگوی مصرف مشمول حکم این بند هستند.

 

منبع: برق نیوز

مطالب اخیر