980126

ابلاغ تعرفه‌های جدید برق

ابلاغ تعرفه‌های جدید برق

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر از ابلاغ تعرفه‌های جدید برق به شرکت‌های توزیع سراسر کشور خبر داد و گفت: تعرفه برق مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند، از خرداد تا شهریور ۲۳ درصد رشد خواهد داشت.

محمودرضا حقی‌فام، با اشاره به اینکه مصوبه دولت برای افزایش تعرفه‌های برق به وزارت نیرو ابلاغ شده است، گفت: شرکت توانیر مصوبه جدید دولت برای افزایش تعرفه‌های برق مشترکان پرمصرف را که بالاتر از الگوی مصرف برق داشته باشند، به شرکت‌های توزیع برق ابلاغ کرده است.

وی افزود: تعرفه برق به صورت سالانه ۷ درصد و از خردادماه تا شهریور برای مشترکان پرمصرف، نرخ این رشد ۱۶ درصد خواهد بود؛ یعنی در ۳ ماه تابستان رشد تعرفه برق برای مشترکان پرمصرف ۲۳ درصد خواهد بود.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با تأکید بر اینکه رشد تعرفه‌های برق پرمصرف‌ها به منزله درآمدزایی نیست و تلاش ما برای پیوستن این گروه به گروه‌های خوش مصرف است، اظهار داشت: برای آشنایی مشترکان برق برای اینکه مصرف برق خود را کاهش دهند، اقدامات مناسب و پیش‌آگهی انجام خواهد شد، بنابراین در حال طراحی اولین قبض ارسالی به مشترکان برق هستیم تا آن‌ها را با وضعیت تعرفه‌ها آشنا کنیم.

حقی‌فام تأکید کرد: اگر مشترکان برق در یک‌ماه نتوانستند با شرایط و تعرفه جدید خود را وفق دهند، تلاش خواهیم کرد باز هم در قبض ماه بعد آن‌ها را با الگوی مصرف برق آشنا کنیم.

هیأت وزیران در اسفند ۱۳۹۷ مقرر کرد تا بهای آب شرب و برق از ابتدای اردیبهشت سال ۱۳۹۸ سالانه به میزان هفت درصد افزایش یابد.

همچنین با هدف مدیریت مصرف و بازدارندگی مصارف غیرضرور، از ابتدای خرداد ماه، سالانه ۱۶ درصد به خالص صورتحساب آب و برق مصارف خانگی (بدون احتساب آبونمان، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض) مشترکان بالای الگوی مصرف افزوده می‌شود. فاضلاب بها، مشمول افزایش موضوع این بند نخواهد بود.

خانوار‌هایی که مصرف آب یا برق ماهانه آن‌ها پایین‌تر از الگوی مصرف بوده و در بازه زمانی اول خرداد تا پایان شهریور، در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، مصرف خود را کاهش دهند، مشمول تخفیف به میزان مصرف کاهش­-یافته با نرخ اولین پله مصرف خواهند شد.

شرکت مادرتخصصی مدیریت ، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) موظف است، طی یک برنامه زمانی، با اولویت مشترکان پرمصرف، لوازم اندازه‌گیری کلیه مشترکانی که به طور متوسط مصرف برق ماهانه آن‌ها بالاتر از الگوی مصرف است، با لوازم اندازه‌گیری دارای قابلیت تفکیک مصرف برای ساعات کم­باری، میان­باری و اوج ­بار تعویض نماید.

منابع درآمدی حاصل از افزایش صورت‌حساب مشترکان پرمصرف آب و برق حسب مورد صرفاً برای تعویض لوازم اندازه­گیری و مدیریت مصرف، کاهش هدررفت و اصلاح و بهینه­سازی شبکه­های توزیع و خرید آب و برق از بخش خصوصی خواهد شد.

 

دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق نشانی اینترنتی http://bahaye_bargh.tavanir.org.ir/ امکان‌پذیر است.

 

منبع: خبرگزاری فارسمنبع: خبرگزاری صدا و سیما

مطالب اخیر